Fiskelust foruminfo Här finns kortfattad och enkel information om vÃ¥rt forum.
0 medlemmar och 1 gäst tittar på detta ämne.
Ok. Tror inte jag offrar nån dyregin till denna busgrogg. Men provas ska den. Ikväll ska jag prova en annan, en julmargeritha.Äppelmust å tequila, lite kanel å en äppelskiva i.Socker istället för salt på kanten.
Tequila vet jag kan vara effektivt om man vill bli på kanelen.
Jag fick just lite vin. Det var gott. Då jag kan tipsa om azabache rioja. Det passade till räkmacka.
Å kanelen är ju en erkänd julkrydda så blir det nog bonga-bonga...
Jaha, har bodybuildingen gjort dig lite bögig?
Kul, tycker du den kombinationen var god har du en hel värld att upptäcka!
Vad trevligt! Ja det var en bra blandning av smaker. Det var gravlax och ägg och majonnäs på också. Det börjar med att man intresserar sig mer för träningskompisarnas kroppar än om tjejer. Sen är det kört. Det har min otränade kompis förklarat för mig.
Kör på du Jakob! Räksallad funkar bra som lite kinky smörjmedel.
Ikväll ska jag prova en annan, en julmargeritha.Äppelmust å tequila, lite kanel å en äppelskiva i.Socker istället för salt på kanten.
Ja jag smorde in mig med resterna och sprang på toaletten för egenmys direkt efter middagen! Romantiskt!
Delad glädje är dubbel glädje!
Det här var ini helvete gott!!!! Eller så krubbans smaskens.
Nu har jag gjort årets viktigaste insats, griljerat julskinkan. Nu är det jul.En grön jul.Inte vit, ur någon aspekt. God jul på er alla!